Adresas:

Baltijos pr. 103, Klaipėda (MC ,,Baltijos klinika”)

Telefono nr.:

+370 611 49101

El. paštas:

info@hipoterapija.com

Paslaugos

Kineziterapija

Kineziterapija

Kineziterapija tai gydymas judesiu, viena pagrindinių reabilitacijos priemonių. Šis terapijos būdas pagrįstas tuo, kad tinkamas kūno judesys padeda atnaujinti, pagerinti ir išlaikyti kaulų ir raumenų, širdies kraujagyslių ir kitų sistemų funkcinę būklę.

Nauda

  • Skausmo mažinimas: Kineziterapija gali būti efektyvi skausmo mažinimo priemonė, ypač esant raumenų ir sąnarių skausmui. Tai gali padėti sumažinti diskomfortą ir pagerinti gyvenimo kokybę.
  • Raumenų stiprinimas ir judėjimo kontrolė: Kineziterapija padeda stiprinti raumenis, pagerinti jų tonusą ir judėjimo kontrolę. Tai ypač svarbu po traumų ar operacijų atkūrimo procese.
  • Sąnarių mobilizavimas: Praktikuojant judesius ir pratimus, kineziterapija gali padėti pagerinti sąnarių judrumą. Tai ypač naudinga tiems, kurie turi sąnarių sutrikimų arba pooperaciniuose atvejuose.
  • Prevencija: Kineziterapija gali būti naudinga kaip prevencinė priemonė, kad būtų išvengta raumenų ir sąnarių problemų. Periodiškai atliekami pratimai gali padėti išlaikyti kūno fizinę būklę.
  • Korekcija laikysenos: Kineziterapijos pratimai gali padėti taisyti laikyseną ir išvengti galinių ir galvos skausmų bei kitų su laikysena susijusių problemų.

Kaina

Kineziterapeuto konsultacija – 30 EUR
Individualus kineziterapijos užsiėmimas – 20 EUR

Hipoterapija

Hipoterapija yra kai terapijos specialistas (kineziterapeutas, ergoterapeutas ar logoterapeutas) naudoja būdingus arklio judesius, kurie reikalauja iš žmogaus atsakomųjų veiksmų, fiziniams ir fukciniams įgūdžiams atkurti ar išmokti.

Nauda

Žirgas, kaip gyva būtybė, gali natūraliai stimuliuoti ne tik judėjimo centrus, bet ir pažinimo gebėjimus, taip pat suteikti puikų emocinį jausmą. Hipoterapiją galima pasitelkti, siekiant pagerinti asmenų, sergančių įvairiomis ligomis arba turinčių įvairiausių sutrikimų fizinę ir emocinę būklę. Todėl tai taikoma asmenims, kurie turi judėjimo ir atramos aparato, pusiausvyros ir koordinacijos, neurologinio pobūdžio, elgesio ir emocijų, kalbos, intelekto sutrikimų. Pagrindinis tikslas yra pagerinti asmenų fizinę būklę, kuri neatsiejamai susijusi ir su pacientų emocijomis, jų motyvacija.

Apie užsiėmimus

Dažniausiai užsiėmimai vyksta asmenims, kurių yra pažeista ar paveikta centrinė nervų sistema, kurią per daug stimuliuojant, galima padaryti tiesioginį neigiamą poveikį asmens sveikatai. Terapijos užsiėmimas trunka nuo 10 iki 20 minučių, penkios minutės yra skiriamos atsipalaidavimui po užsiėmimo (pvz. gulint ant žirgo nugaros ar žirgo glostymu). Optimalus užsiėmimo laikas yra parenkamas terapijos specialistų, atsižvelgiant į kiekvieno paslaugos gavėjo individualias fizines ir emocines galimybes. Tinkamiausia terapijos užsiėmimams yra trumpenis laikas ir dažnas kartojimas. Užsiėmimuose galima dalyvauti nuo keletos savičių iki kelerių metų.

Hipoterapijos komanda

Vykdant hipoterapijos užsiėmimą komandą susideda iš minimum dviejų profesionalų – žirgo vedlio ir  terapijos specialisto bei žirgo. Daugelis asociacijų įtraukia ir, tai rekomenduoja daryti, dar vieną pagalbinį asmenį, kuris padeda terapijos specialistui.
Terapijos žirgas – parenkamas ir treniruojamas terapijos tikslais.
Žirgo vedlys – yra asmuo, kuris labiausiai pažįsta žirgą, jo kūno kalbą ir užtikrina reikalingus judesius ar perėjimus užsiėmimo metu.
Terapijos specialistas – gali būti kineziterapeutas, ergoterapeuts, logoterapeutas, priklauso nuo to, kokiu tikslu yra atliekamas užsiėmimas. Yra susipažinęs su paslaugos gavėjo diagnoze, būkle ir parenka tinkamiausius pratimus ar veiklą užsiėmimo metu.
Pagalbinis asmuo – padeda terapijos specialistui užfiksuoti, prilaikyti ar kontroliuoti paslaugos gavėją, vaikščiodamas kartu su visa komanda užsiėmimo metu. Tai būtina ir dėl pagalbos, ir dėl saugumo užtikrinimo.

Kaina

Hipoterapijos užsiėmimas – 30 EUR(vyksta Palangoje)

Scroll to Top